اسماءالحسنی

افتتاح نمایشگاه «اسماءالحسنی» در سکوت خبری و موج چهارم کرونا!

هفدهمین دوره نمایشگاه سالانه حروف‌نگاری پوستر اسماءالحسنی چهارشنبه ۲۵ فروردین ماه در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

به گزارش روزرنگ و به نقل از خبرگزاری مهر، هفدهمین نمایشگاه سالانه حروف‌نگاری پوستر اسماءالحسنی که قرار بود ۲۴ فروردین ماه در خانه هنرمندان ایران افتتاح شود، به دلیل موج چهارم کرونا با یک روز تأخیر در روز چهارشنبه ۲۵ فروردین و در سکوت خبری آغاز به کار کرد.

علی وزیریان دبیر این نمایشگاه درباره ویژگی این دوره گفت: در این دوره نزدیک به ۷۰۰ اثر به دبیرخانه نمایشگاه ارسال شد و از این میان ۶۰ اثر توسط هیأت داوران برای حضور در نمایشگاه انتخاب شدند. یکی از تفاوت‌های این دوره با دوره‌های قبل در این است که ما هر ساله در نمایشگاه بخشی به عنوان بخش جنبی داریم و معمولاً هم بخش جنبی مشخصاً اسماءالحسنی بود ولی برای مثال یک سال به آثار قدما می‌پرداختیم و هر سال کارهایی از این دست انجام می‌دادیم، اما امسال بخش جنبی نمایشگاه، اسماً حضرت فاطمه زهرا (س) است که بر اساس روایت‌ها و احادیثی هستند که اسماً ائمه، خود اسماءالحسنی هستند به همین دلیل کارهایی که امسال در نمایشگاه حاضر هستند با اسماً حضرت فاطمه زهرا طراحی و ساخته شده‌اند. هم‌چنین بخش جنبی ما معمولاً بخش غیررقابتی بود اما در این دوره بخش جنبی هم رقابتی شده است. یعنی در بخش جنبی ما آثار برگزیده‌ای داریم که نفرات اول و دوم و تقدیر دارد.

وی افزود: یکی دیگر از تفاوت‌های این دوره با دوره‌های قبل این است که به زعم داوران، آثار این دوره، از لحاظ فنی و تکنیکی اجرای بسیار حرفه‌ای‌تری نسبت به دوره‌های قبل دارند.

وزیریان درباره برگزاری نمایشگاه در خانه هنرمندان ایران با توجه به همه‌گیری کرونا نیز گفت: ما هر سال در مراسم افتتاح نمایشگاه، مراسم اهدا جوایز داشتیم که در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران پیش از افتتاح نمایشگاه برگزار می‌شد. اما امسال متأسفانه به دلیل شیوع کرونا این مراسم در افتتاحیه برگزار نشد، اگر شرایط در هفته‌های آینده بهتر شود، ممکن است در پایان نمایشگاه مراسم اختتامیه را برای اهدا جوایز به برگزیدگان این دوره برگزار کنیم، اگر شرایط مساعد نبود هم مانند سال گذشته برگزیدگان این دوره را فقط اعلام می‌کنیم و جوایز را برای آنها ارسال می‌کنیم.

علی وزیریان در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: امسال هم مانند سال گذشته آثار حاضر در نمایشگاه به تدریج در صفحه اینستاگرام اسماالحسنی به نمایش درخواهد آمد و مخاطبان می‌توانند در بخش انتخاب بهترین اثر از دید مخاطبان در این دوره شرکت کنند.

اسماءالحسنی

به گزارش مهر، در هفدهمین دوره نمایشگاه سالانه اسماءالحسنی، بخش جنبی با عنوان طراحی پوستر با نام مبارک و اسماً منتخب حضرت فاطمه (س) اختصاص داشت که فراخوان آن دی ماه ۹۹ منتشر شد و جایزه این بخش ۱۸ میلیون تومان قرار داده شده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۳ تا ۲۰ به گالری‌های ممیز و زمستان خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند. علاقه‌مندان هم‌چنین می‌توانند در روزهای آینده با مراجعه به سایت خانه هنرمندان ایران به‌صورت آنلاین از این نمایشگاه بازدید کنند.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.