اصلی ترین راز موفقیت برترین کارآفرین های جهان

بهترین اقدام برای رسیدن به موفقیت این است که به توصیه های افرادی گوش دهید که مدت ها قبل، مسیر موردنظر شما را طی کرده اند. در این راستا اگرچه ممکن است توصیه این افراد به اندازه یک کتاب باشد، با این حال همواره یک راز اصلی برای هر یک از آنها وجود دارد که بدون شک بالاترین تاثیر ممکن را به همراه خواهد داشت. به همین خاطر بهتر است که به جای توجه به یک نفر خاص، راز اصلی چندین فرد موفق را مورد بررسی قرار دهید. در این راستا توجه داشته باشید که فهرست ما تنها محدود به کارآفرین ‎ها بوده و در حوزه‎ های دیگر، شما باید به دنبال افراد دیگری باشید. در این رابطه 7 فرد منتخب را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

1-اطراف خود را با افرادی باهوش‎ تر از خود پر نمایید

جک ما موسس علی بابا

جک ما در مصاحبه‎ ای جنجالی اعلام کرده است که در ابتدای کار خود اطلاعات چندانی در رابطه با تکنولوژی و حتی اصول مدیریت نداشته است، با این حال تیم‎ سازی قوی او و همکاری با افرادی که به مراتب باهوش‎ تر از او بوده ‎اند. باعث شد تا بتواند به بالاترین جایگاه ممکن دست پیدا کند. درواقع به نظر او، مهمترین اقدامی که هر فرد برای موفقیت خود باید انجام دهد این است که اطراف خود را با بهترین افراد ممکن پر نماید.

2-بر روی حوزه مورد علاقه خود متمرکز بمانید

جی زی خواننده و کارآفرین

اگر تصور می ‎کنید که جی زی تنها یک رپر محسوب می‎ شود، بدون شک در اشتباه بوده و وی مالک چندین برند است. بدون شک وی با 21 جایزه گرمی، الگوی بسیار خوبی نه ‎تنها برای علاقه‎ مندان این حوزه، بلکه تمامی افراد جهان برای رسیدن به خواسته‎ های خود خواهد بود. وی در این مسیر با سختی ‎ها و نادیده گرفته شدن‎ های بسیاری مواجه شده ولی هیچ ‎گاه حوزه کاری خود را تغییر نداده است. درواقع توصیه وی که بدون شک برای هر فردی کاربرد دارد این است که هدف اصلی خود را شناسایی کرده و در این مسیر تحت هر شرایطی متمرکز باقی بمانید. بدون شک برای فردی که نهایت تلاش خود را با تمرکز بالا در حوزه مورد علاقه خود انجام می‎دهد، شانس موفقیت زیادی وجود خواهد داشت. با این حال در رابطه با زمان آن همه چیز به خودتان بستگی نداشته و لازم است تا صبر بالایی را داشته باشید. برای مثال اگرچه آقای جی زی چندین سال از عمر خود را در فقر به سر برد، با این حال موفقیت حال حاضر، به مراتب بیشتر از زمانی است که می ‎توانست با ورود به یک حوزه کاری دیگر، یک زندگی دیگر را داشته باشد.

3-برای هر روز خود برنامه ‎ریزی داشته باشید

تیم فریس کارآفرین و نویسنده

بدون شک تیم فریس برای بسیاری از افراد استاد رسیدن به موفقیت محسوب می ‎شود. وی نویسنده چندین کتاب در زمینه پیشرفت و رسیدن به خواسته‎ ها بوده و در سطح جهانی، بسیار محبوب است. وی در رابطه با بهترین توصیه خود اعلام کرده است که برای جامع بودن یک مورد که برای تمامی افراد کاربرد داشته باشد، موارد کوچک، به مراتب ارزش بالاتری را خواهد داشت. در این راستا برای موفقیتی تضمین شده تنها کافی است که برای هر روز خود برنامه ‎ریزی داشته باشید. این امر کمک می ‎کند که مدیریت زمان و اقدامات موردنیاز شما، به بهترین شکل، انجام شود. در نهایت با چنین اقدامی، شما یک سال فوق ‎العاده را خواهید داشت. این امر در حالی است که اگر صرفا یک چشم‎ انداز بزرگ را تعیین نمایید، بدون شک در مقطعی خسته خواهید شد و ممکن است زمان زیادی را از دست دهید.

4-سحرخیزی و ورزش مداوم

ریچارد برانسون موسس هلدینگ ویرجین

ریچارد برانسون اصلی ‎ترین راز موفقیت خود را در یک نکته جالب دانسته است. به نظر او سحرخیزی و ورزش مداوم، بزرگ ‎ترین لطفی است که هر فرد می ‎تواند نسبت به خود داشته باشد. در این راستا فراموش نکنید که چنین اقدامی باعث خواهد شد تا بهترین استفاده را از 24 ساعت طول روز خود داشته و اعتماد به نفس شما نیز تقویت شود که اصل اولیه برای رسیدن به هر خواسته ‎ای خواهد بود. در این راستا نوع ورزش تفاوتی نداشته و هر فرد باید با توجه به علاقه و امکانات خود اقدام کند. برای مثال آقای برانسون سه ورزش تنیس، شنا و دویدن را به سایر گزینه‎ ها ترجیح می ‎دهد.

5-انتخاب ‎های خود را محدود نمایید

مارک زاکربرگ مالک فیس ‎بوک

برای هر فردی مجموعه ‎ای از انتخاب‎ های متفاوت وجود دارد که می‎ تواند هر یک از آنها را انتخاب کند. با این حال اگر هدفی در زندگی خود دارید، دیگر فرصت پرداختن به بسیاری از آنها را نخواهید داشت. به همین خاطر ضروری است تا آنها را حذف و یا محدود نمایید. این امر باعث خواهد شد تا بتوانید تمرکز اصلی خود را بر روی موارد کاملا اصلی و ضروری قرار دهید. درواقع شما نباید انرژی خود را صرف کارهایی نمایید که درجه اهمیت آنها برای مسیری که انتخاب کرده ‎اید، زیاد نیست.

6-خودتان مشوق اصلی باشید

بلیک مایکوسکی موسس TOMS

واقعیت این است که هدف شما برای تقریبا تمامی افراد، خنده ‎دار و غیرممکن خواهد بود. تحت این شرایط اگر به دنبال تایید و تشویق دیگران باشید، تنها فرصت را از دست خواهید داد. به همین خاطر ضروری است که خودتان تبدیل به بزرگ‎ ترین مشوق شوید. این امر یک نکته مثبت است. علت آن نیز به این خاطر است که شما بالاترین حد خودشناسی را داشته و می ‎توانید بهترین گزینه ‎ها را انتخاب کنید.

7-تصمیم گیری سریع همه چیز است

جف بزوس موسس آمازون

در نهایت هیچ فهرستی در رابطه با موفق ‎ترین افراد جهان، بدون حضور ثروتمندترین فرد حال حاضر، کامل نخواهد بود. مارک زاکربرگ از ایده کتاب فروشی آنلاین، به یکی از 3 برند ارزشمند حال حاضر جهان رسیده است. در این راستا وی اعلام کرده است که با توجه به سرعت تغییرات در جهان حال حاضر، بسیار مهم است که قدرت تصمیم‎ گیری سریع را داشته باشید. این امر باعث می‏ شود که هیچ فرصتی را از دست ندهید. با این حال این سرعت بالا ممکن است به شکست ‎هایی نیز منجر شود. با این حال در مقایسه با موفقیت ‎هایی که می ‎توانید به دست آورید، بدون شک اندک خواهد بود. درواقع نتایج فوق ‎العاده این اقدام، به ریسک آن می ‎ارزد.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.