طراحی استیکرهای رستم

« نبود استیکر هایی با درون مایه ی طنز و برگرفته شده از فرهنگ و داستانهای باستانی ایران، احساس مسئولیتی بر دوشم گذاشت.

لذا با اینکه به صورت تخصصی تصویرگری نمی کنم و بیشتر با عنوان طراح گرافیک شناخته می شوم اقدام به طراحی این استیکرها نمودم. در طراحی این بسته استیکر با عنوان رستم، بنا به استفاده ی تمام گروه های سنی سعی کرده ام حتی الامکان از سلاحی استفاده نکنم ( به جز استفاده دراستیکر قلب به عنوان نماد).
تمام برخورد ها جنبه ی شاد دارد و حتی با صحنه ی کشتن سهراب هم برخوردی طنز آمیز داشته ام که خونی هم ریخته نشود. امیدوارم که برای عموم قابل استفاده باشد.»

استیکر های شروین حسینی را می توانید از اینجا دانلود کنید.

تحریریه روزرنگ
 1. ضعیف!!!
  تا کی رستم باید شبیه داریوش ارجمند باشه!! یه کم حلاقیت بد نیست!
  جنس کاراکترهام یکدست نیست، اون اژدها مال اینجا نیست!

 2. سلام.
  کسی که کار کرده باشد می داند این پروژه ها چه قدر زمان بر و پر زحمت هستند و قاعدتا کسی هم که فقط تماشا می کند ایرادات بیهوده می گیرد. این استیکر ها خیلی خوب درآمده اند دست مریزاد و خسته نباشید به طراح محترم.

  1. دوست عزیز این واقعا بد هست …دیگه چرا مظلوم نمایی میکنید با اینجور الفاظ …زحمت کشیده …اشتباه زحمت کشیده(اگر هم قرار زحمت بکشه …زحمت بکشه و بیشتر تمرین کنه) …این تصاویر از لحاظ آناتومی بشدت مشکل دارند …فیگوراتیو…نور پردازی …انتخاب رنگ … ترکیب بندی ها …حتی نکته اصلی کار که میمیک هست برای استیکر کاملا اماتور طراحی شده …شاید هم شما از دوستان طراحید …به هر جهت این کار واقعا ضعیف ..طراح احتیاج به تمرین دارد بسیاررررر

   1. سلام
    بنده هیچ حقی بر دفاع از این کار ندارم، هدف از طراحی این کاراکتر ها همین نقد های شماست تا شاید کسی که تخصص در آناتومی، تصویرسازی و تاریخ داره بهش بر بخوره که منِ طراح گرافیک با تمام کاستی ها این کار رو ارائه دادم، شاید کمی از پرداختن به بتمن و سوپر من ها و … کم بشه و رو به طراحی اساطیر خودمون بیارن. ممنون تز نقدتون ایشون هم دوست من نیستن:)) این کار نه نفعی برای من از نظر مادی داشته نه سفارش دهنده ای و نه هیچ چیز دیگه زمان هم گذاشتم برای طرح ها که باز خود من منتقد هم کسانی هستم که برای دفاع از خودشون از کمبود زمان برای طراحی یا زحمت زیادش میگن.

    1. علیک سلام …
     ببینید دوست عزیز هر کسی هر چیزی رو که دوست داره طراحی میکنه …هر کاری که دوست داره میکنه …یه عده میخوان سوپر من بکشن یه عده هم رستم (با این کار شما بیشتر رستم رو مسخره کردی تا اینکه تلنگر به دیگران بزنی)…قیاس مع الفارق نکنید لطفا …آیا روز رنگ جا برای گذاشتن نمونه کار و گرفتن انتقاد ؟ …تمام حرف من اینه اگرکارتون مشکل داره نمایش کارتون اینجا بی معنیه …

     1. بحث اینجاست که اگر شما از کاری خوشتون‌نیاد و به نظرتون ظعیفه میتونید بهترش رو‌کار کنید، اگر به بحث تخصصی و هنری اعتقادی دارید، منتهی فکر می کنم جبهه گیرانه و از پله ی بالا تنها قصد تخریب کار رو دارید، امیدوارم یک روز کارهای من قوی تر بشه و همچنین فرهنگ‌نقد شما

 3. هیکل بزرگ وتنومند رستم مانع نشان دادن حرکت اصلی کارکترشده وخوب دیده نمی شود…وچون ابعاد استیکر ریز می باشد باید ساده تر طراحی می شد…مثلا حذف بعضی جزئیات مثل ریش فرفری …کلاه خود پرنقش وبافت …

 4. مطمئنن کسی که همت کرده وبه کارکتر های ایرانی پرداخته وجسارت به نمایش گذاشتن آن وقبول نقد هارا دارد هرچند کمی با چاشنی تند روی مواجه شود ولی چون زیربنای خوب وپشتکار دارد چند وقت بعد(شاید یکی دو سال کار حرفه ایی تروعمیق تر)شاهد کارهای بهتری باشیم !به شرطی که جا نزندوناامید نشود.

 5. اگر خودتون رو منتقد می‌دونید بهتره در راستای ساختن باشه نه تخریب چشم بسته و همانند دوست عزیزی که از بزرگ بودن هیکل رستم برای استیکر نقد کردن و کم کردن جزئیات رو پیشنهاد دادند برای بهتر شدن هنر بکوشید.

  1. شروین عزیز من همونم 28و30بهمن برات مثبت گفتم در مجموع که از بعضی نظرات جا نزنی من طرفدار کار بیشتروپیشروی هستم تو کامنت 30 من اثری از تخریب نیست !!! از زیر بنای محکمت وجسارت توکه سراغ کارکترهای ایرانی رفتی گفتم !یه بار دیگه بخوان .یه کار دیگه تواین سایت معرفی شده بنام گلستانه کار آقای دالوند را ببین فکر می کنم شما هم تو همون راستا می روی بلاخره یه مشتری خوب سفارش عالی بهت می ده که نفع هم ببری !کمی صبوری بیشتر(بیشتر) بد نیست .

  2. اینکه باعث تمرین بیشتر کردن شما شدم اینقدر ناراحتی داره ؟ 🙂 …ببین آقای حسینی شما خوب از کارت دفاع نکردی در واقع بی ربط گفتی … کاراکتر شما چیزی نداره که نقد بشه منظورم نقد سازنده …اگه نقد سازنده میخوای باید بگم بکوووب از نو بساز از اول …شما تمجید میخوای نه انتقاد متاسفم میخوای دروغ بشنوی و ضرر کنی تا راست بگن و پیشرت …به هر حال این شما و این هم اثرت …به هر حال اگر میدونستم تا این حد ناراحت میشید نظر نمیدادم

   1. ناراحت نقد نیستم و از کسانی‌که نقد کردن چه در این‌مکان چه جاهای دیگه استقبال می‌کنم، نه کسانی که با ادبیات کوچه بازاری و تمسخر قصد کوبیدن و از نو‌ساختن بقیه رو‌دارن

 6. سلام خدمت آقای حبیبی
  ابتدا بابت زحمت و تلاش بسیار خوبی که حاصل یک دغدغه درست میباشد تشکر میکنم
  ولی چند نکته قابل ذکر هستش که امیدوارم در کار های بعدی با توجه به دغدغه مندی تون رعایت فرمایید:
  1- کارکتر رسم بدور از فضای فنی طراحی, دیگر رستم نیست یا رستمیه که در فضای غیر ایرانی حل شده و بویی از فرهنگ و اصلت ایرانی رو نداره.
  2- و لباس و فرم هاییکه برای رستم و سهراب در نظر گرفته شده بیشتر شبیه به رومیان شده که امیدوارم با دقت در این فضا کار های بعدی بهر بشه.

  1. سلام ممنون از ریز بینیتون ، بله با نظرتون راجع به دور شدن از فضای اصیل ایرانی موافق هستم، تا حدودی در استفاده از ابزارهای بی ربط و‌امروزی تعمد هستش اما در مورد لباس هاحق با جنابعالیه .

 7. با درود و فروتني
  درون مايه ي كارت كه گامي در راستاي شناساندن پهلوانان و سلحشوران ايرانيست كاريست نو و درخور ارج
  ولي نمايه ي بيروني برچسب (استيكر)ها بيشتر ريختي كُميك دارند ، اگر ريخت و نمايه ي برچسب ها به سبك فرتورهاي جدي شاهنامه باشد به نگر بنده زيباتر و اثرگذارتر مي گردد.
  ولي رويهمرفته كارتان درخور ارج و پاسداشت است.
  با سپاس فراوان

 8. با سلام
  من شاهنامه کودک کار میکنم به نظرم برا بچه ها خیلی هم خوبه و جذابه تا کی باید تصویر مردم از رستم یه ادم عبوس و زشت و گنده باشه اتفاقا از لحاظ ترکیب رنگ خیلی خوبه من تخصصی در زمینه گرافیک ندارم ولی از حیث ادبی قابل ارائه به کودک هست

 9. درود بر شما من معلم شاهنامه هستم و امیدوارم استیکرهایی با محتوای شاهنامه و اشعار بزرگان ، بتوانم در پاسخ شاگردانم حرفی بزنم.. تا دایم گل و قلب نفرستم … آفرین بر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
درخشش طراحان ایرانی در فستیوال پلاکات فست 2019