اسامی منتخبین ایرانی شانزدهمین دوسالانه بین المللی پوستر مکزیک

دوسالانه  پوستر مكزيك در سال 2011 با هدف ايجاد يك پروژه بين المللی در زمينه  طراحی پوستر تاسيس شده است. اين دوسالانه از زمان آغاز بكار خود به عنوان يك بستر اطلاعاتی از خالقان آثار برتر پوستر كه در آن آثار با خلاقيت و انگيزه های قوی و درست خلق می شوند ، شناخته می شود.

دوسالانه پوستر مكزيك يكی از سه دوسالانه ی قديمی در جهان و پيشرو در نوع خود در قاره آمريكاست.

انجمن مدنی دوسالانه هر دو سال يكبار معتبرترين رويداد هنری مكزيك را در سطح پنج قاره جهان به اجرا مي گذارد.به زعم مديران اين رويداد ، دوسالانه پوستر مكزيك بر ساير دوسالانه های بين المللی از اين دست نيز تاثير داشته و آنها را دچار تغيیرات مثبتی كرده است.

پروژه دوسالانه پوستر مكزيك از آغاز در قالبی آموزشی براي جوانان علاقمند به هنر گرافيك بوده و هم اكنون در اجرای فناوری های مجازی در زمينه  هنر طراحی گرافيك و پوستر پيشرو است.

شايان ذكر است كه در جديدترين فراخوان اين دوسالانه در سال جاری میلادی، بالغ بر 5600 اثر از هنرمندان طراح گرافيك از سراسر جهان در اين رويداد شركت داده شده است که داوران مطرح بین المللی منتخبی از آثار برتر این رویداد را انتخاب و نمایشگاهی از آثار منتخب در مکزیک و به صورت تور نمایشگاهی در چند کشور به معرض دید عموم گذاشته خواهد شد.

اسامی هنرمندان طراح گرافیک ایرانی به تفکیک بخش های مختلف دوسالانه از این قرار است:

بخش A: پوسترهای حرفه ای با موضوع آزاد
-علی آقا حسین پور
– امیر کریمیان
– بهزاد آهنگری
– داریوش اللهیاری
– حسین اسکندری
– حسین غلامی
– مهدی رایگانی
– مهدی سعیدی
– میثم همه ای
– محمد افشار
– نیلوفر خسروی
– پریسا تشکری
– سیدمهدی موسوی

بخش B : پوسترهای فیلم
-عبدالرضا طبیبیان
– محمد افشار

بخش C : با موضوع تنوع زیستی
– مریم خالقی یزدی

بخش D : خشونت علیه زنان
– مقداد شیرعلی
– حسین عبدی

لینک هنرمندان و آثار منتخب دوسالانه 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.