ابداع کتاب‌های رنگ‌آمیزی سه‌بعدی توسط دیزنی

کرایولا اولین کمپانی بود که با محصول Color Alive کتاب‌های رنگ آمیز را با اپلیکیشن‌ها ترکیب کرد تا کودکان بتوانند خلاقیت خود را به شکلی نوین پرورش دهند. اما پژوهشی که دیزنی روی آن کار می‌کند این است که کودک بتواند کاراکترهای کتاب رنگ‌آمیزی را در حالی که آن را رنگ می‌کند، به صورت متحرک سه‌بعدی ببیند.

همه اینها توسط اپلیکیشن واقعیت افزوده‌ای که دیزنی آن را توسعه داده امکان پذیر است. این اپلیکیشن می‌تواند از طریق دوربین موبایل تصاویر را به صورت زنده دریافت کرده و آنها را به یک سطح سه‌بعدی قابل تغییر شکل تبدیل کند. در تصویر متحرک زیر یک فیل را می‌بینید که همزمان با این که کودک شلوارش را رنگ‌آمیزی می‌کند، می‌رقصد. این سبک تبدیل تصویر به انیمیشن به صورت زنده را می‌توان روی بالا رفتن پرچم‌های یک قلعه یا سفینه فضایی که به سمت آن شلیک می‌شود نیز پیاده‌سازی کرد.

disney-ar

البته این اپلیکیشن فعلا در فاز تحقیقاتی است و امکان نصب و استفاده از آن وجود ندارد. اما بدون شک زمانی که این فناوری به واقعیت تبدیل شود، یکی از رویاهای کودکی نسل‌های ما به وقوع پیوسته است. این که کاراکتری را رنگ‌آمیزی کرده و سپس آن را زنده کنید. در دنیایی که کودکان به تلفن هوشمند و تبلت‌ها علاقه بیشتری نشان می‌دهند تا مدادرنگی و کتاب رنگ آمیزی، شاید چنین فناوری بتواند شیوه استفاده آنها از فناوری را تحت الشعاع خود قرار داده و به رشد خلاقیت آنها کمک کند.
در ادامه می‌توانید ویدیوی مربوط به این فناوری را تماشا کنید:

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.