آنقدرها هم شیرین نیست!/ پوسترهای دیابتی

– هر ساله٫ ۲.۵ میلیون انسان که بیماری دیابت دارند٫ بینایی خود را بطور کامل از دست می دهند.
-هر ۳۰ ثانیه یک انسان پای خود را بر اثر بیماری دیابت از دست می دهد.
-هر ساله ۵۰٪ افرادی که بیماری دیابت دارند بر اساس بیماری ها و حمله های قلبی جان خود را از دست می دهند.
۵۰٪ افراد مبتلا به دیابت از بیماری خود بی اطلاعند…

این‌ها نمونه آمارهایی است که نشان دهنده فراگیر شدن اپیدمی دیابت و شیوع آن در جهان بطور چشمگیر است بطوری که این بیماری در حال تبدیل شدن به بزرگترین اپیدمی تاریخ است. بر اساس این آمار نیمی از مبتلایان بـه دیابت از بیماری خود بی‌خبرند که در این بین نقش پوسترهای فرهنگی و اجتماعی برای فرهنگ سازی و افزایش اگاهی مردم بیش از پیش نمایان و پراهمیت تلقی می شود. طراحان گرافیک برای فرهنگ سازی و ایجاد آگاهی درباره پدیده های فرهنگی و اجتماعی می توانند با خلق پوسترهایی در این زمینه کمک شایانی به بهبود و کند شدن روند پیشرفت این پدیده ها در جامعه بنمایند.
در همین راستا انجمن دیابت سریلانکا با همکاری آژانس Phoenix Ogilvy در نوامبر ۲۰۱۵ اقدام به طراحی و انتشار سری پوسترهایی با عنوان « آن طور که به نظر می آید  شیرین نیست!» نموده است که در ادامه مطلب باهم خواهیم دید:

دیابت-روزرنگ  دیابت-روزرنگ (2) دیابت-روزرنگ (1)

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.

 

مطالب مشابه
نمايشگاه پوستر و موشن گرافيك